Nazywam się Magda Nocuń. Mając 12 lat podjęłam swoją pierwszą zawodową decyzję – będę studiować na AWF! I tak w 2007 roku skończyłam fizjoterapię na katowickiej, a w 2012 wychowanie fizyczne na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Wiedza akademicka dała mi fundament, na którym mogłam budować swoją pasję do ruchu i terapii ruchem. Ludzkie ciało fascynuje mnie od zawsze. Zaczęłam szukać takiej formy pracy z ciałem, która pozwoliłaby mi pozbyć się ograniczeń ruchowych, lepiej poczuć się w swoim ciele, ale przede wszystkim pomogłaby mi efektywniej i swobodniej się poruszać.

 

Na swojej drodze zawodowej miałam okazję spotkać i korzystać z wiedzy i doświadczenia wielu wybitnych fizjoterapeutów, trenerów i nauczycieli ruchu (sama sobie zazdroszczę).
Poznałam rozmaite metody i techniki pracy z ciałem: Pilates, Erick Franklin Method®, Edukacja somatyczna Feldenkraisa®, Fascial fitness®, Model taśm anatomicznych Toma Mayersa, różne koncepcje treningu funkcjonalnego i TRE. Każda z nich rzuca inne światło na możliwości pracy z ciałem i pokazuje, że nasza fizyczność jest nierozerwalnie związana z emocjami, a świadomość ciała jest punktem wyjścia w fizjoterapii, ćwiczeniach rekreacyjnych i treningu sportowym.

Ruch jest moją prawdziwą pasją a terapia ruchem misją. Zapraszam Was do mojego świata. Świata ruchu.